De Correctionele Rechtbank van Oudenaarde heeft alle 17 beklaagden in de zaak tegen ‘Project Thule’ van rechts activist Tomas Boutens vrijgesproken. Ook al vonden het openbaar ministerie en de klassieke pers dat het om een ‘extreemrechtse militie’ ging, de rechter zag dat anders.

De bal ging aan het rollen toen Project Thule een besloten bijeenkomst hield waar met vrij verkrijgbare kruisbogen ter ontspanning geschoten werd op papieren doelen. De politie viel binnen, en maakte via de klassieke pers bekend wat er zoal aan stoute zaken gevonden werd: kruisbogen, doelwitten en zelfs een rugzak met een kampeermes erin. Wat anders kon dit zijn dan een extreemrechtse samenzwering om de regering omver te werpen én de politie te vervangen?

De rechtbank bekeek de zaak iets nuchterder. Ze herinnert er in haar vonnis eerst aan dat er vrijheid van mening en vrijheid van vereniging is, en dat een overheid zich daar verder in principe niet te bemoeien heeft, tenzij er misdrijven gepleegd worden. Vervolgens stelt ze vast dat Project Thule aannemelijk maakt dat het een vereniging is met een gemeenschappelijke levensbeschouwing:

Misdrijven zijn er dus op eerste zicht niet, zegt de rechtbank. En ook inzake de kruisbogen of het kampeermes is er bij nader toezien niets aan de hand. Project Thule hield een besloten bijeenkomst om ter ontspanning met kruisbogen te schieten, en dat is toegelaten. Iemand had ook een vrij toegelaten kampeermes in een rugzak om te kamperen, en ook dat is toegelaten. De zwarte hemden met patches die Thule draagt zijn an sich geen probleem; De wet tegen privémilities is alleen van toepassing op wie geweld gebruikt of de politiediensten wil gaan vervangen, en dat is hier niet het geval. Volledige vrijspraak dus.

De Rechtbank van Eerste Aanleg van Oudenaarde is dus niet gezwicht voor politieke hysterie. Een overwinning voor de vrije meningsuiting.

Dit nieuws alleen dankzij jouw steun!

Help ons de leugens van de main stream media (MSM) te doorbreken. Geef ons 5 euro – of meer!

€ 5,00

5 responses to “Vrijspraak voor ‘Project Thule’: geen private militie”

  1. Nu m’n zoon nog vrij die zit ook al maanden vast voor terrorisme rechts en wapens .. ps. Thuis gevonden 1 pepperspray boksbeugel en hulzen van metaal detectie

    1. Wij van http://www.tscheldt.be weten er alles van .De uitlopers van de moord op Yannick .V in opdracht van Anneliesje en uitgevoerd door haar Waals moordcommando ! Voor een onverkozen modepop straffe kost

  2. Blanke Blanche Blankaert, Blankenberge

    Brute pech voor de procureur en de PoCo-media. “Vrijheid van Meningsuiting is is immers gegarandeerd door het EVRM !

    1. De Donder jeanne

      dat is eindelijk eens goed nieuws nu nog bankrekening van Tomas Boutens deblokeren en hem schadevergoeding betalen

  3. Wat met het opzeggen door de bank van toegang tot zijn bankrekening ? Enig nieuw hierover ?

Trending

Ontdek meer van ReactNieuws

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder