[FOTOVERSLAG] Studentenbal WKR in Wenen: 1500 dansen met Marine Le Pen, rellen met 2500 Antifa, Rechts Actueel was erbij

Naar jaarlijkse traditie hielden de Weense traditionele studentenverenigingen van de Wiener Korporationsring (WKR) gisterenavond hun jaarlijkse bal in de keizerlijke Hofburg te Wenen, met meer dan 1500 aanwezigen massaler bijgewoond dan ooit.  Helaas ook naar jaarlijkse traditie komt extreem-links antifa-uitschot daartegen protesteren; zij willen de afschaffing van de vrijheid van vereniging en lokten zo’n 2500 idioten, waaronder bussen vol Duitse relschoppers die de balgasten te lijf gingen.  De politie was met 1300 man present; om te protesteren tegen de linkse terreur waren ook Marine Le Pen van het FN en vele andere Europese nationalisten aanwezig.  Links mislukte, het bal ging door:  Rechts Actueel was erbij!

Wenen, gisterenmiddag, koud onder een stralende winterzon.  De Heldenplatz voor de Hofburg imponeert zoals altijd, maar bussen vol agenten in gevechtsuitrusting geven aan dat er vandaag iets speciaals plaatsvindt: het grote galabal van de Weense studentenkringen.  De traditionele studentenverenigingen die eraan deelnemen zijn lang niet allemaal politiek actief, maar allemaal staan ze wel voor traditie, stijl en respect voor de nationale identiteit.

Dat is niet naar de zin van een bont zootje antidemocratisch ongeregeld dat al jaren komt betogen tegen het recht op vrije vereniging.  Enkele jaren geleden richtten antifa-chaoten nog ruime vernielingen aan in de Weense binnenstad;  ook dit jaar werden bussen relschoppers aangevoerd uit Duitsland.  Hun spandoek liet geen twijfel bestaan over hun bedoelingen: ‘Antifa heist angriff’, zo klonk het – antifa betekent aanval.  Zij kregen steun van de gebruikelijke nuttige idioten: vakbonden, socialisten, mediafiguren en zowaar zelfs een Joodse muzikant.  Die was  verontwaardigd omdat ‘het bal samenvalt met de bevrijding van Auschwitz’, terwijl de twee zaken natuurlijk niets met elkaar te maken hebben:  het bal heeft jaarlijks plaats op een andere datum, afhankelijk van de beschikbaarheid van de prachtige zaal, waar elk jaar liefst 300 bals doorgaan…

Het linkse antidemocratische protest wilde het bal gisteren verhinderen, maar dat is feestelijk mislukt.  De aankomende gasten werden door links uitgescholden, bespuwd, geslagen, uit taxi’s gesleurd en verwond:  diverse mensen hadden verzorging nodig en 20 linksen werden aangehouden.  Het resultaat was echter nul: de sfeer op het bal was strijdlustiger dan ooit.  Na de plechtige intrede van besturen, vaandels en oud-studenten nam de organisator het woord.   ‘Wij laten ons deze traditie niet afnemen’, klonk het onder daverend applaus, ‘de strijd voor democratie en onze vrijheid moet ook in de 21e eeuw gevoerd worden’.

Toch boekt de linkse terreur vooruitgang, want dit jaar kan het bal wellicht voor het laatst doorgaan in de historische Hofburg.  Onder druk van het straatgeweld moeten de ‘Burschen’ volgend jaar uitkijken naar een andere locatie…  De FPÖ, in peilingen momenteel de grootste partij van Oostenrijk met 28%, noemt dat een grove schande en nodigde als protestsignaal diverse buitenlandse gasten uit.  Gisterenavond tekenden Vlamingen, Zweden, Duitsers en Fransen dan ook present voor een gebaar van steun en sympathie aan de Oostenrijkse studenten.  Waar het WKR-bal traditioneel apolitiek is, mocht gisterenavond voor het eerst ook Strache, voorzitter van de FPÖ, het woord voeren.  ‘ Onze honderden verkozenen in alle parlementen zeggen vandaag duidelijk aan de linkse relschoppers:  nooit geven wij onze vrijheden op!’, zo klonk het onder luid applaus

Opgemerkte gast was Marine Le Pen, kandidaat voor de Franse presidentsverkiezingen en in peilingen goed voor rond de 20%.  Zij werd eerder die dag reeds ontvangen in het Oostenrijkse parlement, een goede plek om de verdediging van de vrije meningsuiting te beginnen: het prachtige gebouw is vollledig in Griekse stijl opgetrokken, als eerbetoon aan de bakermat van de Europese democratie.

Het bal zelf werd dus tot in de vroege uren een groot succes.  Het topmoment van de avond is ongetwijfeld het ogenblik meteen na de openingsceremonie, waar tientallen in het wit geklede studentes begeleid door een traditioneel geklede ‘Bursch’ als ‘debutantes’ voor het eerst de dansvloer van een groot bal betreden.  Onder grote belangstelling van de ‘Alte Herren’ (oudstudenten) en hun dames begroeten zij onder traditionele Weense muziek respectvol het bestuur, voeren enkele traditionele stijlvolle dansen uit, en openenen dan het bal met de wals der walsen: ‘An der schönen blauen Donau’ van Strauss.  Voor de rest van de avond zijn zij het elegante middelpunt van de belangstelling, trots begeleid door vaders, broers en Burschen door de statige gangen van het Weense keizerlijke paleis, waar ooit keizerin Sissi hen voorging.  

Meteen is ook duidelijk waarom het ongewassen linkse antifa-uitschot hiermee zo’n probleem heeft.  Oostenrijkse elegantie, stijl, Duits-culturele traditie, trouw aan cultuur en identiteit, vrouwen die vrouw mogen zijn en mannen die man mogen zijn:  geen wonder dat de rastakoppen en hun bondgenoten dit willen vernietigen.  Maar dat zal nooit lukken.  Want, zoals een volle zaal indrukwekkend meezong na de toespraak van Strache: ‘Die gedanken sind frei!’

3 comments

  1. spijtig dit hier kan doorgaan maar ja beter daar dan nergens dus volhouden

  2. Een schitterend eerbetoon aan traditie en cultuur! En een voorbeeld waar “verdraagzaam” links zijn ware gelaat weer toont.

Comments are closed.